Marselisborgcentrets logo
MarselisborgCentret
Rehabilitering
ICF
Nyheder
Forskning & Udvikling
Kompetenceudvikling
Arrangementer
Kontakt os
Forskning & Udvikling
Fællesfaciliteterne
_layout_spacer
Søg på sitet
Fagligt nyhedsbrev
Publikationer
Litteratur links
Tilgængelighed
In English
_layout_spacer

Printvenlig version


Ledelse

Profil - klik på billedet

Jan Sau Johansen, områdechef

Cand.mag. i engelsk og idræt, Post Graduate Diploma in Exercise for Rehabilitation

Ansvarsområder:

E-mail: Jan.Johansen@stab.rm.dk, tlf:  7841 4406, mobil: 2628 8955

 

Ole Mygind, konsulent

MR, lektor

Ansvarsområder:

  • Samarbejdet i rehabiliteringsparken

E-mail: Ole.Mygind@stab.rm.dk, tlf. 7841 4468, mobil 2133 7668
 

Reception

Trine B. Nørdam, receptionist

Ansvarsområder:

  • Booking af mødelokaler 
  • Booking af varmtvandsbassinerne

E-mail: Trine.Noerdam@stab.rm.dk, tlf: 7841 4402

 

 

 

Frank Falk Hammershøj, kantineleder og kok

E-mail: Frank.Hammershoej@stab.rm.dk, tlf: 7841 4412 

 

Kirsten Bundgaard, receptionist og økonomimedarbejder

Ansvarsområde:

E-mail: Kirsten.Bundgaard@stab.rm.dk tlf: 7841 4410

Kirsten Pedersen, receptionsmedarbejder

Ansvarsområder:

  • Telefonomstilling (man. - tors. kl. 15.15-16.00)
  • Holdadministration for babysvømning.

E-mail: Kirsten.Pedersen@stab.rm.dk, 7841 4404

Telefon, babysvømning:  21226530 (telefontid: man-tors 16-18) 

 

 

Karin Eriksen Hagge, kantine- og receptionsmedarbejder

E-mail: Karin.Hagge@stab.rm.dk, tlf: 7841 4412

 

 

 

 

 

 

Knud Aage Flohr Knudsen, pedel

E-mail: Knud-Aage.Flohr@stab.rm.dk, mobil: 2423 1353

(man. - tors. kl. 7.30-12.00)

 

 

 

 

Lisbeth Kristensen, kantinemedarbejder

E-mail: Lisbeth.Soerensen@stab.rm.dk, tlf: 7841 4412

 

 

 

 

 

 

 

Henriette Fulsig Christensen, kantinemedarbejder

Tlf: 7841 4412

 

 

 

 

 

 

Bente Hegewald, kantinemedarbejder

Tlf:  7841 4412 og 7841 4408 

 

 

 

 

Kontakt til øvrige medarbejdere tilknyttet konkrete aktiviteter i MarselisborgCentret kan ske via Inger.Hornbech@stab.rm.dk eller tlf. 7841 4440

MarselisborgCentret  P. P. Ørums Gade 11  DK - 8000 Århus C  Tlf.: (+45) 7841 4400   Fax: (+45) 7841 4459